From Physio Talks To Various Thoughts

Hei, Sina – siin Kristi ja Kaisa

Foto: Jake Farra

Tere, hea Puls blogikeskkonna lugeja!

Oleme Kristi ja Kaisa ning meil on hea meel end teile tutvustada. Praegu on juulikuu, väljas mõnusalt eestimaine suveilm ning puhkused ja koolivaheajad täies hoos. Kristi ja Kaisa tutvusidki seitse aastat tagasi ülikoolis, mil mõlemad alustasid enda õpinguid Tartu Ülikooli füsioteraapia erialal. Kaisale oli ülikoolielu juba tuttav, sest ta oli lõpetamas ka TÜ majandusteaduskonda. Kristi jaoks oli kõik täitsa uus, põnevate alguste aeg. Igal juhul tutvusid need kaks kohe õpingute alguses ja omavaheline side on ajas kestnud ja järjest tugevamaks muutunud tänase päevani.

Öeldakse ikka, et ülikoolist leiad sõbrad terveks eluks. Olenemata sellest, et üks meist on tänaseks igapäevaselt Tartus ja teine Tallinnas, on eelnev väide meie puhul kindlalt paika pidanud. Meil on hea meel, et lisaks suurele sõprusele oleme teineteise näol leidnud ka mõttekaaslased, trennientusiastid ja elunautlejad. Praeguseks hetkeks oleme mõlemad lõpetanud TÜ füsioteraapia eriala, õnnelikud N+TC ja bodyART treenerid, anname treeninguid MyFitnessi klubides ja nüüd ka Pulsi blogikeskkonnas blogijad. Vinge!

Pärast ülikooli lõppu läks Kaisa elu üsna loomulikku rada pidi ja ta alustas tööd füsioterapeudina taastusravikeskuses. Füsioterapeudi töö kõrvalt sai alguse ka treeneriamet, mis algas vesiaeroobika juhendamisega ja oli esialgu pigem nö side-jobiks, et end vahepeal haiglakeskkonnast välja tuua ja rakendada teadmisi ka treeningute valdkonnas. Nagu ikka, on aga elul komme oma rada pidi minna ja nii hakkas treeningute juhendamine võtma minu elus järjest suuremat rolli ja ühel hetkel avastasingi (okei, tegelikult päris lihtsalt ei avastanud, vaid veidi tuli selle nimel ikka tööd ka teha :D) end Nike ja bodyART treenerina, mida tänaseks teen nii MyFitnessi spordiklubides kui TTÜ Spordihoones tudengitele. Lisaks ei kasvanud huvi spordivaldkonna vastu mitte ainult treeningute, vaid ka füsioteraapia osas ning läbi erinevate koolituste ja heade inimeste ongi see tänaseks viinud mu sinnani, et töötan TTÜ Korvpalliklubi juures füsioterapeudina. Seega sport ja liikumine on minu elus hommikust õhtuni ja esmaspäevast pühapäevani. Ja ma tõesti armastan seda, mida teen! Päris kõik hetked ei möödu aga siiski ainult tööl (kuigi vahel ei ole isegi tunne justkui oleks tegemist tööga) ehk treeningsaalis või massaažilaua taga – töövälisel ajal võib mind leida hoopis joogamatilt või aega veetmas koos endale kõige lähedasemate inimestega. Ja need viimased ongi need, kes silmad ja südame kõige rohkem särama panevad ja annavad energiat, et kõike eelnevat hästi teha. Love life and life loves you back – siin on minu jaoks väga suur tõde ja soovitan seda praktiseerida ka kõigil teistel. 🙂

Kristi aga otsustas bakalaureuseõppe lõppedes edasi õppima jääda. Kui nüüd meenutada, siis valik minna õppima füsioteraapiat tuli üsna sujuvalt. Olin aktiivne noorsportlane tegeledes ligi 10 aastat murdmaasuusatamisega ja seega tundus igati loogiline ka enda eriala siduda liikumisega. Mu magistrikraad on endiselt omandamisel, kuna hetkel õpin hoopis arstiteaduskonnas. Tegelikult ei tulnud soov arstiks saada päris üleöö, vaid kasvas välja füsioteraapia õpingute keskel. Naljatledes ütlen ikka, et olen eluaegne üliõpilane. Tegelikult käib mõlema erialaga, nii füsioteraapia kui arstiteadusega, kaasas pidev enesetäiendamine, erialase kirjanduse uurimine ja enda koolitamine – ühesõnaga tuleb kursis olla võimalikult paljuga, mis maailmas tervise ja liikumise valdkonnas toimub. Õnneks on ka sotsiaalmeedias järjest rohkem asjalikke tegijaid, keda on mõnus ja hariv jälgida. Samas võib sealt leida ka palju eksitavat ja sageli ka iganenud või täiesti valearusaamasid.  Infoprügimägi on selle kohta täitsa hea iseloomustav sõna, sest leida võib nii kulda kui ka täielikku jama. Kahjuks või õnneks nii see on ja igaüks teeb oma valikud uskumuste osas lõpuks ise tuginedes enda teadmistele, praktikale, eelnevatele kogemustele ja tõekspidamistele. Loodame, et meie postitused aitavad selle materjalihulga sees jõuda pigem selle väärtuslikuma infoni, mida enda igapäevastes treeningutes praktiliselt ära saab kasutada.

Enda blogikeskkonnas tahamegi edasi anda mõtteid ja soovitusi, et treenija endale teadmatusest liiga ei teeks, jagada meie arvates efektiivseid harjutusi, tuua välja murepunkte ehk jagada teiega kõike seda, mida oleme ise õppinud, lugenud, praktikas kasutame ja teistele räägime.

Järgmiste postitusteni! Seniks aga mõnusat suve jätku ja meie tegemistel saab pilku peal hoida ka meie Instagrami kontodel (https://www.instagram.com/kristitiimann/ & https://www.instagram.com/kaisasoot/)

Kristi & Kaisa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *