Fuel Your Ambition

Lugusid siit ja sealt

my-summer-stories

Pole tükk aega sissekannet teinud. Kui nüüd elutempo veidi raugeb, siis luban end parandada ja taas järjele saada. Vahelduse mõttes (toitumisest) kirjutan endast ja oma plaanidest rahvaspordiürituste osas. So lets begin

1

Maaaan I love summer. Tundub, et talv on lõplikult lüüa saanud ja suvine ilm võtab võimsust. Kuigi kevad pmts jäi vahele, saab lõpuks nautida päikese sooja. Kõik on roheliseks läinud ja ka õhtul väljas olla on lausa lust. Märkamatult on alanud ka igasugused jooksusündmused. Võib olla oled juba märganud mõnda tuttava FB-d või Instat, kus on jäädvustatud hetk mingist jooksuüritusest. Vähemalt minu südame teeb soojaks nähes selliseid jäädvustusi…but enough about that.

Minu rahvaspordi hooaeg algas tänavu Pärnu Luitejooksuga (16. aprill). Eriliseks teeb selle, et jooks on minu kodukohas. Alati on tore oma kodulinna külastada ja veel enam kui saab end ka liigutatud seal. Kuigi olen 7-8 aastat Tallinnas elanud, Pärnu on jäänud kohaks, kus saan täielikult lõõgastuda ja hinge tõmmata. Luitejooksuga erilisi eesmärke polnud, pigem rahulikult läbi joosta, nautida and have fun! Toredamaks tegi jooksu ürituse sõbranna Kadri osalemine. Temaga sai kogu tee lobisetud ja kilomeetrid möödusid märkamatult. Meilegi oli suur üllatus, kui jõudsime ükshetk finišisse. Time flies when you´re having fun!

2

Järgmisena sai mindud Viljandi Järvejooksule (1.mai). Sinna läksime oma Nike+ Run Club (N+RC) tiimiga ja jooksuga ühinesid ka mõningad meie klubi liikmed.. Jei! 🙂 Viimati osalesin seal paar aastat tagasi. Too korrast ei jäänud jooksust head muljet, kuna mäletan kui vaevaline ja raske oli rada. Teel Viljandisse ma ei olnud positiivselt meelestatud…because of those memory flashbacks…aga lõppkokkuvõttes see aasta oli äärmiselt tore. Võib olla sellepärast, et jooksin rahulikumalt ja ei pingutanud nii, et veri ninast väljas või et jooksime koos Maarjaga ja jutustasime terve tee…Igatahes mõnus lõpp maipühadele ja pikale nädalavahetusel.

Samal nädalavahetusel oli ka Wings for Life jooks (7.mai), kus ka N+RC oli esindatud. Wings For Life on  ülemaailmne heategevusjooks, mis aitab koguda raha seljaajuvigastuste raviks ja uuringuteks. Kõik osalejad alustasid jooksmist üle maailma täpselt samal kuupäeval ja samal ajal. Aga osaleda sai ka igaüks, omale sobival ajal ja kohas, tõmmates alla Wings For Life Run äppi. Siiski, koos on lõbusam ja Eestis tehti ühisjooks Stroomi rannas. Jooks toimus ühel ringil, mille pikkus on ~3 km ning soovi korral võis joosta isegi 2, 5 või 10 ringi.

NRC-katega oli plaan joosta 3 ringi tempos 6:30 km/min. Mul oli eriline tuhin sees see päev ning 6:30st sai 5:30 ja viimasel ringil isegi 4:40 km/min. Lahe oli see, et inimesed tulid minuga kaasa, aga veidi nende jaoks ootamatu tuli see…sorry guys and gals! Rahulikust trennist sai hea katsumus, aga lõpus oli kõigil hea meel…at least I hope so.

_MG_7189

Juba järgmine pühapäev ehk 14. mai sai taas alguse Eesti Linnajooksude sari, mille avavõistlus toimus Raplas. Minu jaoks on hetkel neljas aasta, kui plaan läbida sari täies mahus kõige pikemate distantsidega (kuldrada). Rapla jooksu mõistes see tähendas 10km läbimist. Rada on seal kiire ja suhteliselt lauge ehk hea võimalus parandada oma 10km aega. Eelneval aastal sai rada läbitud 48min 56sek (keskmine tempo 4:54 min/km) ning see aasta oli kindel eesmärk enda ette pandud verstapost ületada.

Stardikoridoris olin see aasta suht esireas, mis tähendas head lähtekoha. Nii kui kõlas stardipauk läksin esialgse massi hooga kaasa ja esimene kilomeeter sai läbitud veits liiga kiirelt. Teisel kilomeetril sain enda jaoks kinnituse, et jalad on “värsked” ning võhma jagub. Sellega tekkis ka enesekindlus, et eelmise aasta aeg ei jää parandamata. Oma elu kergendamiseks võtsin kolmandal kilomeetril ühe neiu sappa, et joosta tema tuules ja hoida ühtlast tempot. Paraku hakkas ta väsima umbes ~5-6.ndal kilomeetril. Võtsin ta külje juurde ja utsitasin teda tagant, et tal jaksu on tempot hoidmiseks. Väsimus hakkas meil mõlemal juba jalgadesse hiilima ja paraku viimase kilomeetri pidin üksi läbima. Hiljem nägin teda ka pärast finišijoont, kus ta mind tänas, et aitasin tal hea ajaga rada läbida…awww 🙂

Rapla jooksus ma andsin endast kõik, sest isegi finišisirgel ei suutnud enam lõpuspurti välja pigistama. Rõõm oli suur, kui lõpuajaks sain 45min 47sek (keskmine tempo 4:35 min/km), sest oma aega sai parandatud lausa 3 min!!! 😮 Võib olla kellegi jaoks see pole mingi näitaja, aga kui ma üritan aega parandada, siis võistlen ainult iseendaga ja mitte kellegi teisega.

(Eelmise Rapla jooksu jäädvustus)

Aga see pole veel kõik… eelmisel nädalal sai veel osa võetud Harku järve jooksust, mis taas oli chill-grill, pingevaba, mõnus jalasirutus. Sai rahulikult võetud ja nauditud oma jooksukaaslase Kätlini seltsi.

Pärast seda lugemist tõenäoliselt mõtled…jesus, how many running events can one man do? The answer is a lot 😀 Sest sellega pole rahva spordisündmused veel kaugeltki läbi. Suvi alles algab ja sügis on veel ees ootamas. Praeguseks on juba planeeritud järgnevad üritused:

 • Narva Energiajooks
 • Pärnu Võidupüha jooks
 • Tartu Milli Triatlon
 • MyFitness Power Camp
 • Eesti Ööjooks
 • Ülemiste järve jooks
 • Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks
 • SEB Tallinna Maraton (will see about this…)
 • Paide-Türi Rahvajooks
 • Tartu Linnajooks
 • Saaremaa Kolme Päeva Jooks

Tundub üsna pika nimekirjana, aga jooksvalt võib tulla midagi juurde või isegi kaduda.

Ma naudin liikumist ja rahvasporti ning üritan täiel rinnal selle võimalusi ära kasutada. Järgmine proovile panek ongi minu jaoks Narva Energiajooks, kus on taas plaan parandada oma 21,1km aega. Kõige vastakamad tunded on hetkel SEB Tallinna Maratoniga. Olen eelnevalt 3 korda seda täismahus läbinud. Pärast esimest maratoni ütlesin endale, et enam ei jookse iial seda rada….aga võta näpust, igal järgneval aastal olin taas stardis. Ma ei tea, mis mind sinna tõmbab. Hetkel pole midagi kindlat veel otsustanud maratoni distantsi osas. Otsuse langetan nähes Rapla ja Narva tulemusi. Raplas sai aeg parandatud ehk ühe linnukese sain kirja. Eks näis, mis Narvas saab olema. Kui läheb samuti üle ootuste hästi, siis tõenäosus näha mind SEB maratonil kasvab mitmekordselt. Samuti teadvustades endale, et suudan taas ületada oma eelmise aasta tulemust. Pidevalt käib sisemine võitlus – minna või mitte 😀

Nende ürituste kõrvalt teen oma trenne, annan trenne ja naudin täiel rinnal suve hooaega. Nii et liikuge ja nautige päikest, sest sooja meil Eestimaal ei ole palju antud. Kevad vaid kinnitas seda 😀

Stay tuned! 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *