Queen AK - Fitness, Food & Fun

Aitab lubadustest, aeg on tegutsema hakata!

fmd_cru6otk-cathryn-lavery

Igal aastal üks ja seesama jutt: uuel aastal hakkan trenni tegema, uuel aastal jätan suitsetamise maha, uuel aastal toitun tervislikult, uuel aastal ei söö nii palju magusat, uuel aastal veedan rohkem aega pere ja sõpradega jne.

Ma usun, et igaüks meist on kas ise neid lubadusi lubanud või kuulnud neid oma sõpru ja tuttavaid ütlemas. Nagu aastavahetus oleks mingi maagiline asi, mis peaks imeväel kõik tegutsema panema. Kuid millegi pärast jäävad lubadused ikka vaid lubadusteks ja üsna pea ollakse vana raja peal tagasi.

Miks? Sest mööda sissetallatud rada on ju alati kergem kõndida. Samuti ei tule tulemused nii kiiresti kui loodetakse. Üsna pea kaob ka motivatsioon ja ollakse tagasi alguses.

Selleks, et lubadused vaid lubadusteks ei jääks, soovitan need paberile kirja panna. Võta ette tühi paberileht ja pane punktidena kirja, mida sa sel aastal saavutada ja teha tahad. Ole võimalikult konkreetne. Kirjapandud eesmärkidel on mõjuvõimas efekt meie mõistusele. Seejärel riputa need üles võimalikult nähtavasse kohta oma kodus või töö juures, või veel parem, riputa need üles mõlemasse kohta ja asu tegutsema.

Oluline on oma eesmärgid ja tulemused regulaarselt üle vaadata. Teha kokkuvõtteid ja olla uhke iga saavutuse üle. Samuti on oluline silmas pidada, et sa ei asuks oma seatud eesmärke ümber tegema või ei annaks alla kohe, kui saabuvad esimesed tagasilöögid. Keegi ei olegi ütelnud, et ettevõetud teekond saab olema lihtne ja ilma tagasilöökideta.

Selle asemel, et leida vabandusi, miks mitte oma püstitatud eesmärke täide viia, muuda tagasilöögid oma motivatsiooniallikaks. Ammuta neist jõudu ja ära jää ühe koha peale toppama. Programmeeri oma keha ja vaim püstitatud eesmärkide saavutamisele. Kui tundub, et üksi on raske teatud eesmärke saavutada, kutsu sõber või sõbranna kampa või liitu vastava teemalise grupiga. Olgu selleks siis näiteks kaalulangetamise tugigrupp või raamatuklubi, selleks, et sel aastal rohkem raamatuid lugeda.

Ja nüüd pole vaja teha muud, kui tegutsema hakata!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *