Train The Trainer

TRAIN THE TRAINER with Kristiina and Kristi

valikud (6)

“75 minutit NTC-d tehtud, lihased juba väsinud ja annavad vaikselt tunda. Laval alles üheksas treener, mis tähendab, et umbes niisama palju veel ees. Kolm tundi Nike+ Training Clubi treeningut, kui me selle üheskoos üle elame, siis võib maailma minna vallutama küll. Kolm tundi põlvetõstejooksu, kolm tundi burpeesid, kolm tundi planku… liigume mugavustsoonist välja ja nihutame inimvõimete piire, üks treener korraga.”

Nike Training Club koolitus: Train The Trainer, november 2015.

Step by step ehk samm-sammult unistusele lähemaleKristiina Stõkova

Pea kaks aastat tagasi käis peas üks klõps – ma tahan teha tööd, mille pärast tõesti tahan hommikuti üles ärgata. Üles ärgata emotsiooniga, et täna tuleb hea, kui mitte suurepärane päev. Päev, mida igal õhtul enne magamaminekut pikisilmi oodata. Ise olnud õppinud juba 4 aastat ehitust, teadsin, et süda kuulub sinna fitnessmaailma, millega igapäevaselt ka aktiivselt juba tegelesin. Pool päevast juba paratamatult niikuinii kulus ise treeningutel osalemisele, tantsutrennide juhendamisele, loengute kuulamisele ning artiklite sirvimisele. Nii ma siis tegingi, ühendasin hobi ja töö, võtsin end kokku ja seadsin sammud oma esimesele rühmatreeningute baaskoolitusele. Vahel ei ole üldse palju üheks tõukeks vaja – natuke julgust, natuke pealehakkamist, õigeid inspireerivaid inimesi ja mis kõige tähtsam, siis rohkelt südant – et seda tööd teha, pead Sa seda tõepoolest väga armastama.

Ja nüüd, pea 2 aastat hiljem, juhendan ma 30 rühmatreeningut nädalas, olen treener MyFitnessi spordiklubides ning Tallinna Tehnikaülikoolis. Samuti Nike´i treener ja Nike+ Run Clubi projektijuht Eestis. Igapäevaselt teen ma tööd, mis esitab mulle väljakutseid, mis kunagi ei muutu igavaks, mis arendab mind nii inimese, sportlase* kui ka treenerina. Inimestelt saadud emotsioonid ja tagasiside on see, mis paneb mind, mis paneb meid tegutsema – tegema midagi suuremalt, midagi paremalt ja põnevamalt. Minu õnneks on mul äge tiim, kes toetab teineteist ja lennutab ideid, millest inspiratsiooni ammutada on väga lihtne. Sageli peavad inimesed inspiratsiooni otsima mägede ja merede tagant, ent minul on vedanud, mina leidsin need inimesed mõned aastad tagasi siitsamast TTÜ spordisaalist.

Follow your passion Kristi Aedma

Ma ei ole kunagi püsiv ja paigal istuv inimene olnud. Terve elu olen proovinud kõike sportlikku – kergejõustikku, tantsimist, pallimänge – you name it. Hing tõmbab koguaeg liikuma ja tegutsema. Tantsimine on minu jaoks see mis tuli ja jäi ning millest mitte kuidagi eemale ei saa. Tänu sellele hakkasin ise trenne juhendama ja tunnen, et mul oli ning on nii palju anda teistele selle kaudu. Ma mõistsin kiirelt, et see on minu tugevus. Mulle meeldib motiveerida ja tõugata inimesi tegutsema. Tantsutrennide kõrvalt hakkasin ka vaikselt fitnessiga iseseisvalt tegelema ning ühendasin lihastreeninguid tantsutrennidesse. Sain võimaluse aeg-ajalt mõnda rühmatreeningut asendada ning ma tundsin, kuidas mulle meeldib see. Ühel hetkel tekkis peas küsimus, et “Mis siis kui see olekski minu töö?” Mõeldud, tehtud!

Praeguseks torman ühest saalist teise ning annan nii tantsu kui ka fitness rühmatreeninguid umbes 20 nädalas. Põhiliselt leiab mind Tallinna Tehnikaülikooli, Fittesti ja Myfitnessi ruumidest trenne andmas. Lisaks olen Nike+ Training Clubi ja Nike+ Run Clubi treener Eestis. Vaikselt olen suundumas ka personaaltreeningute ning toitumiskavade koostamiseni, mis pakub minu jaoks suurt põnevust, kuna iga inimene on niivõrd erinev ja üks mall ei sobi kõigile. Peale selle leiab mind veel TTÜ Tantsutüdrukute ridades tantsimas ja juhendamas. Võin öelda, et minu kirg on minu töö ja vastupidi. Ma armastan inimesi, kes suhtuvad ellu positiivselt ja toovad seda suurepärast energiat ka trennidesse kaasa. Iga päev on seetõttu uus ja põnev ning väärtuslikke kogemusi täis.

Kuidas pidada vastu 20+ treeninguga nädalas? Milliseid treeninguid meie eelistame ja soovitame teistele? Milline on kõige parem kütus suure koormuse all treenides? Millised põnevad spordiüritused on peagi tulemas? Need ja paljud teised teemad tulevad siin blogis arutamisele. Kui Sind huvitab spordimaailm, tervislik toitumine, ägedad inimesed, põnevad sündmused ning ka tahes tahtmata juhtuvad apsakad, siis oled sattunud õigele lehele.

Meil on hea meel Sind siin kohata!